Jdi na obsah Jdi na menu
 


07. 09.2019

Dnes se konala klubová výstava Whippet klubu v Olomouci. Jela jsem na ni s Ch. Falconcrag Master Class, Jch.Alijamoś Don´t Worry Be Happy a nejmladším, 4 měsíce starým prdíkem Impressed by Oxford Modrý hit. Právě posledně jmenovaný mi udělal ohromnou radost - krásně se předváděl, chodil si, jako by mu výstaviště patřilo, líbal pana rozhodčího a ten mu udělil krásný titul VN1, BIS puppy a nakonec i Nejkrásnější jedinec klubové výstavy! Měla jsem ohromnou radost! A tu mi dělal i Don´t Worry Be Happy - Donny, který obdržel známku V1, CAC, klubový vítěz a stal se tak českým junioršampionem! Falco byl ve třídě vítězů druhý, že prý je ve výživné kondici...no - pan rozhodčí měl pravdu :-D Byla to krásná výstava plná úspěchů a i když celý den pršelo, tak nám pršelo štěstí :-)

 

oxford--bis-puppy--club-show---4.m--1----mala-fotka.jpgOxford

dony---6m--postoj.jpgDony

 


06.09.2019

Obdržela jsem krásnou zprávu - náš Ch. Falconcrag Master Class očekává štěňátka s krásnou Ich. Alici Almirś Family. Tato  fenka je matkou mého pejska Donť Worry Be Happy Alijamoś a vlastní ji p Monika Kozánková - majitelka chovatelské stanice Alijamoś. Očekáváme vyrovnaný vrh z anglických výstavních linií, s předpoklady pro chov a výstavy i chutí do běhání.Barvy budou plavomodrá a plamodrá s modrým žíháním a bílými znaky.

falco-x-alica.jpg


21.8.2019

the-welsh-kennel-club-2019-logo-tiny.png

Courtbirch Force of Nature alias Ash – tatínek štěňátek vrhu “I” Modrý hit získal v sobotu 17.8. svůj v pořadí třetí titul Conformation Champion na The Welsh Kennel Club Championship Show 2019.

Posíláme srdečné gratulace do Velké Británie chovatelům paní Sue Courtney a panu Dannymu Wallacovi.

ash-3rd-kc-champion.jpg

ash-8-months.jpg

ash1.jpg


17.08.2019

Ian of Lancing Modrý hit, alias Janík - nezadaný pejsek 

Janík je vzhledem velký pes, povahou hravý kluk, co se přichází s paníčkama tajně mazlit, aby ho neviděly holky. Miluje výpravy do lesa v Hodkovičkách, chce jít vždy první a hlídá poctivě celou smečku. Na zahradě rád pozoruje motýly, honí žáby a pojídá ty nejvoňavější ostružiny. Při hře s míčkem nebo s gumovou kachničkou je mu věrnou parťačkou fenka Ingrid de Lille alias Christo.

 

jani--k-9.jpg

 

jani--k-8.jpg

 

janik-7.jpg

 

christie-a-janik-copy.jpg


10.07.2019 - a takhle už náš modrý princ Impressed by Oxford  Modrý hit jede ke svému šumperskému domovu. Říkáme mu Oxi, nebo Oxforde a je to moc fajn, milé a živé štěňátko, které dokáže vymyslet neuvěřitelné kousky a neví co je strach (bohužel :-D).Prostě celá matka! (Chloé la Chance Modrý hit).            

 oxi-jede-domu---na-sreanky.jpgŘeditel vlaku :-)

 

 

 

 

 


04.07.2019 - přidávám pár fotek ze života miminek. Je úžasné je sledovat, jak rostou a už to jsou opravdu malí pejskové a ne jen malé bezbranné myšky. Jsou to naprosto sladcí andílkové s ďáblem v těle ;-) Některá z těchto štěňátek neustále hledají ty správné páníky.

 

filuta---chris.jpg

 

 

 

 

 

 Budu tu jen tak trošičku hrabat, jooo?

cerstve-sazeny-vipet---chris.jpg Čerstvě sazený vipetík

maly-badatel---krasomil.jpg

 

 

 

                   .

 

 

 Opravdu je toto jetel setý? - aneb malý badatel

mysa.jpg

 

 

 

 

 

 

 Naše malá princezna

segry-ve-zbrani.jpg

 

 

 

 

 

 

 Néé - vůbec se nechystáme zlobit....

pitbulove.jpg

 

 

 

 

 

 

mimi-spi.jpg

 

 

 

 

 

 

Štěňátka umí být i hodná - když spí :-D

 

krmeni-drave-zvere.jpg

 

 

 

 

 

 

Krmení dravé zvěře

 

 


30.06. 2019 - "I" štěňátkům je 7 týdnů, krásně prospívají a rostou a stále jsou ještě k mání pro ty správné zájemce 2 holčičky a 1 chlapeček. Štěňátka lze využít i jako pomocníky na sezonní práce - např. zde  Impressed by Oxford - domácky zvaný Krasomil u sklizně malin.

impressed-by-oxford---7tydnu.jpg Ani jednu tam nenechám!


25.06.2019 - Miminka budou mít v sobotu 7 týdnů a pomalu se budou rozcházet do nových domovů. 1 pejsek a 2 fenky jsou ještě nezarezervované, takže kdo má zájem o bližší info ať volá p. Pevné, nebo můžete i mně, nicméně p. Pevná má rozhodující slovo - je to naše alfa ;-) Níže fotky miminek v 6 týdnech.

fenka-1---7t.---2.jpgfenka 1 

fenka-2---7t..jpgfenka 2

fenka-3---7t.---2.jpgfenka 3 

fenka-4---7t..jpgfenka 4 - zadaná

pes-1---7t..jpgpejsek 1 

pes-2---7t.---2.jpgpejsek 2 


24.05.2019 - Zítra už budou mít štěňátka 3. týdny a maminka Lotka se stále krásně stará, ale také už často hlídá z křesílka, aby jí miminka pořád netrápila. Je VELMI důležitá ;-) Skoro všechna miminka už otevřela úplně očička, mají kolem 1,5kg a začínají řádit. - viz fota níže 

loty-dohlizi-z-kresla.jpgLotka dohlíží...

puppy-girl-1-b---14d.jpgFenka 1

puppy-girl-2--14d.jpgFenka 2

puppy-girl-3-b--14d.jpgFenka 3

puppy-girl-4----14d.jpgFenka 4

puppy-boy-1---14d.jpgPejsek 1

puppy-boy-2---14d.jpgPejsek 2

pupici---3-tydny.jpgParta hic! :-)

mimi---13dni.jpg


17.05 2019  - Tak moc to letí - naše "I" miminka už budou mít zítra 14 dní, strašně vyrostla - všechna mají kolem kila a začínají "mít očička" :-)

                                                mimi---2-dny.jpg

 

 

 

 

 

 

 


04.05.2019 se Chloe La Chancé Modrý hit narodilo 6 nádherných miminek Jsou to 2 chlapečkové a 4 holčičky a mají se všichni náramně k svěu. Lotynka je krásná, vzorně pečující maminka a je v super kondici.

fenka-1-a.jpgFenka 1

fenka-2-b.jpgFenka 2

fenka-3-a.jpgFenka3

fenka-4-b.jpgFenka4

pejsek-1-b.jpgPejsek 1

pejsek-2-a.jpgPejsek 2


1.5.2019: Dlouho jsem na stránky nepsala a trošku je zanedbávala. Musím toho mnoho doplnit, ale tuto  krásnou novinku musím uveřejnit hned! S radostí oznamujeme, že by se kolem 05.05.2019 měla narodit štěňátka z tohoto velmi nadějného spojení ZDE: https://whippet.breedarchive.com/animal/testmating?dam_uuid=a077081d-a6f5-43d6-9631-802d4545cdaa&sire_uuid=f875efea-edb1-48e0-aae8-b4ed5ff83d8b

Pejsek je čistý Angličan, za nímž si páníčkové Chloe dojeli do Anglie, je z čistých anglických výstavních linií  a mimo to, že je krasavec, tak je také velký sympaťák. Chloe je také z anglických výstavních linií, pár titulů má, ale páníčky výstavy moc nebaví, nicméně kam Loty přijela, tak se nikdy neumístila špatně. 

Štěňátka jsou odchovávána na moji chovatelskou stanici, jelikož manželé Pevní chovatelskou stanici nemají, ale přišlo nám škoda, aby takto pěkná fenka s výborným rodokmenem neměla nikdy potomky. Po dobu odchovu je Chloe v mém spoluvlastnictví, bydlet ale bude nadále v Praze u manželů Pevných. Je to jejich jediná milovaná psí holčička a miminka budou odchovaná v domácím prostředí s veškerou péčí a láskou.

Můžete se mě na vše dotazovat a klidně volat (tel. 605 263 076).

Snad vše dopadne dobře a už se na miminka strašně moc těším. Očekávám od nich krásný exteriér a krásné barvy - mohou být s černým i modrým pigmentem, strakatá, celobarevná - prostě to bude velké překvapení!

loty_a_ash.jpg


pf_2018.jpg


02. a 03.09. 2017 se konala dvoudenní klubová výstava KCHCH ADP na Konopišti. Byly pozvány výborné anglické rozhodčí - paní Pauline Oliver a paní Claire Rishworth  - obě dlouholeté chovatelky vipetů.

Proto jsem měla obrovskou radost, když náš Falconcrag Master Class získal 1. den v mezitřídě V1, CAC a jako třešinku na dortu titul Nejkrásnější hlava výstavy.
 
Druhý den  měl "svůj" den, už se nudil a zlobil - jak zkonstatovala i paní rozhodčí, takže  přestože dostal krásný posudek, tak byl V2, r. CAC. Ovšem i za to jsem byla moc ráda, protože ani jedna z rozhodčích nedávala tituly ani známky "výborná" zadarmo.
Ex Tempore Sunny Funny se vystavoval ve třídě vítězů a byl 1. den V2 a 2.den čtvrtý.
 

falco_-_winner.jpg

 


01.+ 02.07.2017 jsme se účastnili výstavy Duocacib Veľká Ida. 

1.den pozuzoval p. A. Korósz, 2. den p. Piskay. Oba dny byl Falconcrag Master Class v mezitřídě V1, CAC a Ex Tempore Sunny Funny ve třídě otevřené V2, r.CAC a stal se tak novým šampionem SK :-).

 

24.06.2017 - Klubová výstava KCHCHADP v Chlumci n. Cidlinou, roz. G.Decruy - B
 
Falconcrag Master Class - mezitřída V2, r.CAC
Ex Tempore Sunny Funny - tř. vítězů - V1, CAC, BOS

ex_tempore_-_bos_-_kv_adp_chlumec_2017.jpg


 

29.04.2017 - Klubová výstava KCHCH  Praha - Troja - roz. I.K.Heiemann
 
Falconcrag Master Class - mezitřída - V1, CAC
Ex Tempore  Sunny Funny, tř. vítězů V4
 

05.02.2017 - MVP Brno, roz. Lotte Jorgensen

Falconcrag Master Class v mezitřídě výborný
Gizelle Modrý hit - tř. šampionů V2, r.CAC
 

08.01.2017 - letošní 1. výstava - Národní výstava Brno, konaná 08.1.2017, roz. p.Berchtold.

Falconcrag Master Class - mezitřída - V1, CAC
Extempore Sunny Funny ve třídě vítězů V2, r.CAC
 

falco_16m..jpg

Falconcrag Master Class - V1, CAC


pf_2017.jpg


01.11.2016 - všechna naše štěňátka jsou již v nových domovech. Přeji jim krásný a šťastný život v nových rodinách. :-)


27.08.2016 se Bambině di Praga Sunny Funny narodilo 9 krásných miminek. Máme 6 kluků a 3 holky - žíhané, plavé, strakaté s plavou i modře žíhanou - prostě celou škálu barev(samozřejmě ovšem po modrých rodičích jen paleta plavomodré). Jsme opravdu rádi, že jsme si za tatínka miminek vybrali právě Ich. Courthill Christopher a z tohoto spojení vznikla tahle krásná štěňátka :-). Miminka budou k odběru koncem října. Více info a fotek v sekci Naše štěňátka.

Bambina, vrh CH

Rodokmen miminek ZDE - https://whippet.breedarchive.com/animal/testmating?dam_id=73689&sire_id=12451


25.07.2016 - máme nádhernou novinku - Bambiny krytí, které se uskutečnilo 27.06.2016 v Německu u anglického pejska Ich.Courthill Christopher se zdařilo a dnes nám pan doktor na sonu potvrdil, že Bambina čeká štěňátka. Narodit by se měla cca 28.08.2016. Vice v sekci Naše štěňátka.

modry_hit_-vrh_ch.jpg


19.6.2016 jsem se účastnila s našimi vipetími kluky Ex Tempore Sunny Funny a Falconcrag Master Class MVP Intercanis Brno. Oba kluci mi dělali jen radost. 

Falco byl v dorostu s moc pěkným posudkem VN1 a Tempík se také nenechal zahanbit a vybojoval si v třídě otevřené tituly r.CAC a r.CACIB.

Tempíček  šel pak ještě běhat do soutěží s mladou (9let) juniorhandlerkou a přestože holčička měla tak cca 25-30kg i s postelí a Tempu měla do pasu, tak náš pan starosta to vzal do vlastních pacek a vzorně vše s holčičkou odběhal - měl totiž FUNKCI :-D. Zdálky jsem ho pozorovala a byla jsem na něj moc pyšná, jak se nechá ovládat malým dítětem, které kdyby chtěl, tak klidně odtáhnul, nebo by ho prostě bojkotoval. Byly oba dva ohromní a bylo z toho 2. místo ve finále juniorhandlingu. Měla jsem z toho snad větší radost, než z titulů získaných v kruhu :-)
 

ex_tempore_-_intercanis_brno_2016.jpg


07.05. a 08.05.2016 jsme vyjeli na dvoudenní výstavu ve slovenském Lučenci. V sobotu posuzoval pan Lozić Željko(RS), který udělil ve třídě otevřené našemu Ex Tempore Sunny Funny známku V1, CAC, Národní vítěz a nakonec BOS. Velkou radost mi udělal náš mladý import Falconcrag Master Class, pro něhož to byla první výstava v životě. On se ale choval jako naprostý mazák, krásně se vystavoval a pokoušel se líbat pana rozhodčího :-D. Ten mu udělil známku VN1 a v závěrečných soutěžích Falco také zabodoval a umístil se jako 2. nejkrásnější dorostenec výstavy - rez. BIS dorost.

V neděli byl u pana rozhodčího Werona Grezegorze (PL) Ex Tempore Sunny Funny znovu V1, CAC, CACIB, BOS a Falco velmi nadějný 1  a v závěrečných soutěžích se opět probojoval do nejužšího výběru nejkrásnějších pěti dorostenců výstavy.
 
Byl to nádherný slunečný víkend plný úspěchů, strávený s milými lidmi v krásném prostředí bez různých "napnelismů". Kéž by takových bylo víc...
 

ids_lucenec-_rez._bis_puppy.jpg


6.4.2016 - dnes náše vipetí miminko Falconcrag Master Class oslavil půl roku života. Dělá nám jen radost a velmi se s ním těším na jeho 1. výstavu. :-)

 

falco_-_6m._-5.jpg

falco_-_6m._7.jpg


Ježíšek mi donesl ten nejkrásnější vánoční dárek - mého vytouženého anglického prince - whippetího pejska Falconcrag Master Class. Myslím, že by mohl být - jestli vše vyjde jak má - velkou posilou v českém chovu whippetů. Jeho rodokmen je opravdu excelentní.

Moc děkuji Steph Marston - Pollock, že mi štěnátko nechala, poslouchala moje vymyšlenosti a všemožně se mi snažila pomoci při výběru Falca (tak mu doma říkáme) - a asi i tiše litovala, že jsem si mohla vybírat jako první :-D

Děkuji také za pomoc Monice Konopové, která mi pomohla se k Steph nakontaktovat, sehnala mi překladatelku a pomáhala mi jak to šlo. Těch co mi v této anabázi pomáhali - včetně převozu Falca k nám je mnoho a všem Vám děkuji!

Tak se u nás chlapečku měj jen dobře - už teď tě milujeme :-).

Rodokmen k nahlédnutí ZDE: http://thewhippetarchives.net/details.php?id=245775

falco_11_tydnu_-2.jpg


pf2016.jpg


28.a 29.11.2015 jsem jela s Ch.Gizelle Modrý hit, Ex Tempore Sunny Funny a Ch. Sobresalto Millenium Gold na MVP Nitra.

1. den, kdy posuzoval p. Piskay se žádné zázraky nekonaly - všichni naši dostali výbornou a výtku, že mají moc mohutné hrudníky a šli jsme se raději veselit do města ;-)

2. den vystavování měl pan Vuorinen Jarmo/FI zcela jiný názor (jak už to tak bývá) a tak Ch. Sobresalto Millenium Gold - V2, r.CAC, CH.Gizelle Modrý hit V1, CAC, r.CACIB a Ex Tempore Sunny Funny V1, CAC, CACIB.

Byla jsem opravdu ráda, že tentokrát sudovité hrudníky nevadily a za předvedení moc děkuji Lindě Hodové!


Dne 15. a 16.8.2015 jsem se účastnila 2-denní klubové výstavy chrtů v Chrustenicích. Počasí i nálada byla výborná. Moc jsem se těšila na posuzování, protože se klub vytáhnul a pozval 2 dlouholeté chovatele - odborníky na slovo vzaté - Mr. Roger Stock / UK (Courthill) a Mrs. Pamela Marston-Pollock / UK (Falconcrag).

Posuzování tomu odpovídalo a myslím, že si nikdo nemohl stěžovat. Já jsem vystavovala ICH. Sobresalto Millenium Gold ve vítězích, CH. Gizelle Modrý hit také ve vítězich a Ex Tempore Sunny Funny v otevřené třídě.

Všichni moji vipetíci byli ohodnoceno známkou výborná, Tempík 1.den a Gizell 2.den dokonce na pořadí a tak jsem byla velice spokojená.

Velmi zajímavá a poučná byla i přednáška, kterou měla P.M. Pollock po posuzování a jen se divím, že na ní nebylo víc lidí.....


25.7.2015 se účastnila moje odchovankyně Hand Made Modrý hit klubové výstavy chrtů v Hořovicích. Hani nádherně zabodovala a získala ocenění V1, CAJC, junior vítěz Hořovic!

Velmi mne to potěšilo a Hanince i jejím milým páníčkům moc gratuluji :-)

 

hand_made_-_1.vystava_-_v1-_cajc.jpg


30.05.2015 jsme se rozjeli na speciální výstavu chrtů, konanou tradičně v Náměšti n. Osl. Výstavu posuzoval francouzský rozhodčí p.Alain Dumortier, sám dlouholetý chovatel chrtů - hlavně greyhoundů. Byla jsem ráda, že se mu moji vipetíci líbili a byli moc pěkně oceněni :

Ex Tempore Sunny Funny v třídě otevřené - V2, r. CAC, Ch. Sobresalto Millenium Gold v třídě vítězů psů V1, CAC a Gizell Modrý hit v třídě vítězů fen taktéž V1, CAC.


29.05.2015 jsme se dozvěděli moc milou novinu - fenečka Give Me True Romance de la Plaine de l'Orbe, která byla nakryta naším Ch. Sobresalto Millenium Gold, porodila 4 krásná, zdravá štěňátka. Má 2 chlapečky a 2 holčičky a myslím, že mají předpoklad opravdu pěkného exteriéru. Přeji jim moc štěstí do života a fajn páníky :-). Více info na kontaktech uvedených v oznámení, nebo klidně i u mne.

z_ranni_mlhy_-_oznameni.jpg


10.5.2015 - Ch.Gizelle Modrý hit je nová slovenská šampionka :-)

gizell_-_budejovice.jpg


25.4.2015 jel Ex Tempore Sunny Funny a Gizelle Modrý hit na mezinárodní výstavu psů do Českých Budějovic. Den to byl opravdu úspěšný - Ex Tempore Sunny Funny vyhrál třídu otevřenou a získal tituly V1, CAC, CACIB.

I Gizelce se dařilo a také vyhrála třídu otevřenou a s titulem V1, CAC vyběhala i titul r.CACIB (zřejmě aby Tempík moc nemachroval ;-) ) a stala se tím novou českou šampionkou.

Za předvedení děkuji Alex Mattelové, která krásně zvládla Gizell, která měla svůj "nechci a nebudu" den a Lukáši Soukupovi za předvedení Tempíka.

ex_tempore_-_cac-_cacib.png Ex Tempore první zprava


24.4.2015 jsem obdržela z Německa od paní U.Fuchs, u které žije naše Gloriola Modrý hit krásnou zprávu - Glori získala ve svých 2,5 letech titul interšampion! Vzhledem k tomu, že Glori mezi výstavami stihla mít i štěňátka, je to super výkon. Gratuluji! :-)

Gloriola na fotce první zleva.

glori_-_2y-_9m_-_ich..png


8.02.2015 jsme letos poprvé vyrazili v naprosto otřesném počasí a sněhové vánici na MVP Brno. Posuzovala paní Misterka-Kluska Wieslawa/PL a bylo vidět, že chrty má v oku, ví na co koukat a že je sama dlouholetou chovatelkou. Vady, které vytkla opravdu byly a posudky měly hlavu a patu - prostě stálo to za tu cestu.

Náš Ex Tempore - Tempík byl ze 6-ti psů V3 a Gizell Modrý hit ve třídě otevřené (9 fen) vyhrála a získala tak známku V1 a titul CAC:-).


Náš Ch.Sobresalto Millenium Gold byl vyhlášen 2. nejúspěšnějším whippetem za výstavní sezónu 2014.

milda_-_evropa_2014.jpgpf2015.jpg


 


17.08.2014 - všechna naše "H" štěňátka jsou již u nových majitelů. Všem přeji do nového života vše nej :-) a doufám, že to noví majitelé zvládnou. Miminka jsou pěkní čertíci - viz. zadržení vipetem :-D

hogo_fogo_-_3.mes.-zadrzeni.jpg

 

 

 

 

 

 


 

Milá a něžná Hogo Fogo Modrý hit :-D


07.07.2014 jsem se účastnila speciální výstavy chrtů v Náměšti n. Osl. Posuzoval úžasný pan rozhodčí Harto Stocmari z Finska. Přestože to je již pán v letech, celý opravdu parný den byl velmi milý a každému pejskovi se maximálně věnoval. Milé byly i výsledky mých vipetů. V mezitřídě psů byl V2, r. CAC Ex Tempore Sunny Funny, přičemž ho porazil a titul V1, CAC získal můj odchovanec Geronimo Modrý hit, kterého si krásně předvedla jeho panička Nikol Izáková. Třídu otevřenou psů vyhrál Color Magic Modrý hit Kateřiny Navarové a obdržel titul V1, CAC. Třídu otevřenou fen vyhrála moje Gizelle Modrý hit s tituly V1, CAC. Tuto "krasojízdu" potuploval můj Ch. Sobresalto Millenium Gold vítězstvím v třídě šampionů a tituly V1, CAC, Vítěz speciální výstavy, BOB! :-) Získáním tohoto titulu se Milda stal novým českým grandchampionem! Tempíka moc hezky předvedla jeho chovatelka Jana Křečková  - díky Jani ;-)! Všechny ostatní moje psy vodil a krásně předvedl Lukáš Soukup, kterému tímto také moc děkuji:-). Na závěr Lukáš neváhal a šel ještě protáhnout Mildu a Gizell do soutěže o nejlepší pár a přestože to tito dva nikdy netrénovali a děsně zlobili, uběhl s nimi Lukáš krásné 3. místo ;-).

ex_tempore-18mes.-_r.cac.jpg


 

Geronimo Modrý hit - V1, CAC + Ex Tempore Sunny Funny - V2, r.CAC


01.06.2014 se naší Ich. Royal Rose z Úplňku narodilo 6 krásných miminek :-). Máme 2 kluky a 4 holčičky. Růženka je super máma a miminka z našeho vrhu "H" se mají čile k světu. Více v sekci Naše štěňátka.

ruzi---h-vrh.jpg

 

 

 

 

 

 


 

Odkaz na rodokmen štěňátek zde: thewhippetarchives.net/testmating.php


28.4.2014 - Dnes byla sonografickým vyšetřením potvrzena březost naší Ich., Multichamp. Royal Rose z Úplňku. Miminka se Růžence narodí začátkem června :-)

Více v sekci Naše štěňátka!

milda---ruzi-2014.jpg

 

 

 

 

 


 

 


01.4.2014 byla úspěšně nakryta naše Ich., Multichamp. Royal Rose z Úpňku. Nakryta byla italským, velmi úspěšným pejskem Ch. Sobresalto Millenium Gold a pokud vše vyjde jak má, miminka budou na světe okolo 5.6.2014, tak nám držte palce. :-) Barvy miminek budou plavomodrá a plavomodrá s modrým žíháním a bílými znaky.

Náhled na rodokmen  miminek ZDE: thewhippetarchives.net/testmating.php

r-postoj.jpg

Ich. Royal Rose z Úplňku -

matka budoucích štěňátek


29-30.3.2014 se konala MVP Duocacib v Nitře. Vystavovat jsem po oba dva dny jela do třídy šampionů CH. Sobresalto Millenium Gold a do mezitřídy Gizelle Modrý hit. Víkend to byl úspěšný - v sobotu získal Sobresalto Millenium Gold vítězství v třídě šampionů a tituly V1, CAC, CACIB, BOS a v neděli také tuto třídu vyhrál s titulem V1, CAC.

Gizelle byla v sobotu v mezitřídě V1, CAC, r. CACIB. V neděli ve stejné třídě také zabodovala a třídu vyhrála s tituly V1, CAC, CACIB.

Byl to zkrátka povedený víkend, plný vítězství, který se až tak často nezdaří :-)


22.2 a 23.2.2014 jsem vyjela s našimi vipetíky na první letošní akci a to na dvoudenní MVP Duocacib Brno. Oba dny jsem vystavovala ve třídě šampionů psa Sobresalto Millenium Gold, který 22.2. vyhrál svoji třídu, silně obsazenou 6 šampiony a získal tak tituly V1, CAC, CACIB,CAC ČMKU a následně i titul BOB - nejlepší jedinec v plemeni a nominoval se tak na Cruftś 2015. 23.2. byl Milda V2, r.CAC, r.CACIB.

Naše Gizelle Modrý hit byla první den výstavy v mezitřídě V2, r.CAC, druhý den taktéž v mezitřídě vyhrála a získala tak titul V1, CAC.

V třídě mladých psů jsem vystavovala našeho puberťáka Ex Tempore Sunny Funny, který neustále projevuje takovou radost ze života, že nechodí ale hopsá a vydává spoustu energie na to, aby všem ukázal, jak je happy a jako je to všechno děsně zábavné :-D. Takto super už to ovšem nepřijde rozhodčím, takže si Tempík první den vyskotačil známku V2 a druhý den, kdy se panu rozhodčímu zdál i velký byl ve své třídě třetí.


14.1.2014: Náš CH. Sobresalto Millenium Gold byl vyhlášen výstavně nejúspěšnějším whippetem za rok 2013 :-).Tento úspěch nás velmi potěšil. Každou výstavu se totiž podle umístění psa udělují body a já ani netušila, že náš Milda jich má nasbíráno na titul TOP WHIPPET 2013. Bylo to tedy milé překvapení do začátku nového roku ;-).


pf_2014_modry_hit_01.jpg


 Na víkend 30.11 - 1.12 jsem se rozjela na Duocacib do Nitry.Se mnou se jel vystavovat Sobresalto Millenium Gold, Gizelle Modrý hit a Ex Tempore Sunny Funny.

V sobotu byl Tempík druhý za svým bráškou Enfant Terible Sunny Funny, Sobresalto Millenium Gold v šampionech výborný a Gizelle M.H. v mezitřídě V2,r.CAC.

I v neděli se situace "den druhých míst":-D opakovala. Tempík druhý, Milda V2,r. CAC a jen naše Gizelka nám zachránila smečkovou čest ;-) - v mezitřídě vyhrála a získala titul V1,CAC :-).


 2 a 3.11.2013 jsem se vydala s naší "svatou trojicí" Sobresalto Millenium Gold, Gizelle Modrý hit a Ex Tempore Sunny Funny na MVP Duocacib Praha.

V sobotu získal na své premiéře v mladých Ex Tempore Sunny Funny (domácky Tempík a pro dobré kamarády Pučmeloun ;-) ) V1,CAJC.

Millenium Gold - získal ve třídě šampionů titul V1,CAC. Gizelle skončila ve třídě mladých jako V4.

Druhý den byl Tempík v mladých také první ale bez titulu, Milda v šampionech V2,r.CAC a Gizellka opět "jen" výborná :-).


Víkend 12. a 13.10.2013 byl mimořádně úspěšný pro moji odchovankyni Gloriolu Modrý hit, žijící v Německu, v chovatelské stanici of Fox Manor.

Glori se vystavovala na duocacib výstavě v Budapešti a po oba dny získala tituly V1,CAJC, JBOB a v sobotu dokonce JBIS 3. Splnila tak podmínky pro udělení titulu maďarský junioršampion.

Glori i její majitele Uli moc gratuluji!


06.10.2013: obdržela jsem milou zprávu z chovatelské stanice Ayort Back p. S.Němcové z Prahy. Její fenečka, Ich. Rheia A.B., čeká s naším Ch. Sobresalto Millenium Gold štěňátka. Narodit by se měla v první polovině listopadu. Držíme Rézince palce ať vše dobře dopadne :-).

Na Rézi a její rodinu se lze podívat a kontaktovat zde: www.ayortback.net/

.ich._rheia_ayort_back.jpg

 Ich. Rheia A.B


8.9.2013: jsem jela se svými vipetíky na národní výstavu do Brna. Bylo nádherné teplé počasí a výstava byla moc hezky zorganizovaná. Přihlášen byl Ch.Sobresalto Millenium Gold a moje odchovankyně Gizelle Modrý hit.

Naší Gizelce se nádherně zadařilo a získala tituly V1, CAJC, vítěz mladých plemene - BOJ, nejlepší mladý chrt výstavy JBIG a třešničku na závěr - 3.nejlepší mladý pes výstavy - JBIS 3!

Ch.Sobresalto Millenium Gold byl ve třídě šampionů V2, r.CAC.

Zadařilo se také bráškovi Gizellky Geronimovi Modrý hit, který pod vedením své paničky Nikol Izákové získal titul V1, CAJC a stal se tak novým českým junioršampionem. Moc gratuluji! :-)

 

gizell-milda.jpg

 


27 a 28.7. 2013: jsem se s mojí Gizelle Modrý hit a Ch.Sobresalto  Millenium Gold zúčastnila středoevropské výstavy chrtů a klubové výstavy  KCHCH konaných na Konopišti.

Milda krásně zabodoval a na středoevropské výstavě získal tituly V1, CAC, Středoevropský vítěz, BOB a byl vybrán mezi 5 nejkrásnějších psů celé výstavy. Druhý den na klubovce byl Milda V1, CAC. Mildu nádherně předvedl Lukáš Soukup - díky moc Luky!

Gizelka byla první den třetí a druhý den druhá ve třídě mladých fen.

 

milda__stredoevropsky_vitez.jpg

 

Konopiště pro mne nebylo jen radostí z úspěchu mých vipetů ale také konec dlouhého těšení na nový přírůstek do naší smečky. Přebrala jsem si tam totiž našeho nového pejska - nádherného a již krásně vychovaného vipetího krasavečka (díky moc Jani!) - Ex Tempore Sunny Funny. Tento pejsek mě opravdu okouzlil a jsem moc ráda, že ho mám doma - je prostě úžasný!:-)

Tempík se také poprvé vystavoval a ještě pod vedením své chovatelky Jany Křečkové, získal na středoevropské výstavě chrtů titul VN1, BIS puppy 3.

 

tempik-postoj-4m..jpg

 


09.7.2013: v chovatelské stanici Fast Dunderry se po našem Ch.Sobresalto Millenium Gold a krásné fenečce Ch.Belinda Lee Fast Dunderry narodila štěňátka. Jsou to 3 kluci a 4 holčičky. Štěňátka by měla být velmi nadějná pro chov a výstavy. Více zde - http://whippet-dog.webnode.cz/

milda-mimi-_fast_dunderry.jpg


30.6.2013: jsem se účastnila mezinárodní výstavy psů v Brně - Intercanis. Gizelle Modrý hit byla ve třídě mladých oceněna známkou výborná, za což jsem byla opravdu vděčná, protože pan rozhodčí Léventé Miklós(HU) známkami VD nešetřil. Bráška Gizelky Geronimo Modrý hit se pochlapil a ve třídě mladých získal titul V1, CAJC (takže ještě 1x CAJC a bude český junioršanpion!).

Náš Milda - Jch.Sobresalto Millenium Gold - získal tituly V1,CAC,r.CACIB a stal se tak nově českým šampionem :-)


6.6.2013: našemu Jch.Sobresalto Millenium Gold a moc pěkné fence Ch.Avon Lady Sunny Funny, žijící na Slovensku, v chovatelské stanici  Marsh-mallow life p. M.Königsmarkové, se narodila štěňátka. Jsou to 2 fenky a 2 pejsci. Více zde: http://www.agatka.szm.com/spaga2x.htm

 

milda_xavon_lady.jpg

 


01.6.2013: vypravila jsem se na speciální výstavu chrtů konanou v Náměšti n. Oslavou. Posuzovala dlouholetá chovatelka grejů a whippetů paní Ingela Kyrklund ze Švédska, takže znalkyně plemene, od které člověk rád vyslechne názor na svého psa. Vystavovala jsem poprvé v mladých sotva 9-ti měsíční Gizelle Modrý hit, která se paní rozhodčí líbila, dala jí moc pěkný posudek a ocenila ji známkou V3.

Ve třídě mladých psů získal titul V1, CAJC bratr naší Gizelky, Geronimo  Modrý hit. Moc majitelce Nikolce Izákové gratuluji a děkuji za reprezentaci ;-)

Dále jsem vystavovala mého import pejska Jch. Sobresalto Millenium Gold, který mi udělal opravdu velkou radost, neboť získal tituly V1,CAC, Vítěz speciální výstavy, čehož si od této paní rozhodčí opravdu vážím.

Titul BOB získala dcera po mé odchovankyni Aische Modrý hit a pejskovi  Aplle in Jacket Sunny Funny - Be my Angel Nejlepší krása. Moc Vám holky gratuluji!


14.5.2013: u našeho Mildy (Jch. Sobresalto Millenium Gold) byla na krytí překrásná fenečka Ch.Bellinda Lee Fast Dunderry . Štěňátka by se měla v chovatelské stanici  Fast Dunderry Kristýny Čížkovské z Prahy narodit v půlce července a dá se předpokládat, že štěňátka budou velmi nadějná pro chov a výstavy.

 

milda_-_bella.jpg

 


9.5.2013: se po našem Jch. Sobresalto Millenium Gold narodila štěňátka v chovatelské stanici z Moravské sahary. Je to 5 kluků a 4 holčičky v barvě plavomodré a plavomodré s žíháním a bílými znaky.Více o štěňátkách zde: www.whippet.wbs.cz/Stenata.html

 

mildova_stenatka_z_moravske_sahary.jpg

 


27.4.2013: krásné zprávy mi přišly z Německa od paní Ulrike Fuchs (chov.st. of Fox Manor), která má ode mne fenku Gloriolu Modrý hit. Ta se ve svých 8 měsících věku zúčastnila v Německu již dvou výstav (Sachsenheim, Oberhausen) a jedné výstavy v Rakousku - CACIB in Salzburg .

Na všech těchto výstavách se Glori umístila jako velmi nadějná 1. V Sachsenheimu a Oberhausenu dokonce jako BIS puppy a v Salzburgu BOB puppy!

Velmi tímto Ulrike děkuji a přeji jí i Glori mnoho dalších úspěchů!

 

glori_-_8m.-bob.jpg

 


13.4.2013: jsem se účastnila s pejskem Jch. Sobresalto Millenium Gold  a mojí odchovankyní Gizelle Modrý hit ostravské národní výstavy psů. Milda byl v mezitřídě druhý a získal ocenění V2.r.CAC. Gizelka, ač byla na své první výstavé, tak se chovala jako starý mazák a byla oceněna ve třídě dorostu známkou VN1. Na výstavě byl i její bráška Geronimo Modrý hit, který taktéž v třídě dorostu obdržel známku VN1. Moc tímto děkuji jeho paničce Nikol Izákové za vzornou reprezentaci :-).

Dále se z "našeho klanu" umístila ve třídě šampionů fenka Ch.Aischa Modrý hit, se známkou V1,CAC. Titul Národní vítěz získala její dcera (a dcera našeho Jacka - Apple in Jacket Sunny Funny) Be My Angel Nejlepší krása paní Jany Waltrové.

 

gizelle-8m._-nv_ostrava.jpg

 


23.02.2013  se stal Milda (Jch. Sobresalto Millenium Gold) poprvé šťastným otcem. V chovatelské stanici Fast Dunderry, Kristýny Čížkovské z Prahy, se mu s krásnou fenkou Ich. Sobresalto Butter&Jam narodilo 5 krásných miminek - 3 kluci a 2 holčičky :-). Více info o štěňátkách na adrese:

www.whippet-dog.webnode.cz

 

milda_-_jeho_1.vrh-fast_dunderry.jpg

 


2.2.2013: jsem se účastnila letos naší první akce a to mezinárodní výstavy psů v Brně. Přihlášen byl pouze Milda (Jch.Sobresalto Millenium Gold) a úkolu reprezentovat naši smečku se ujal velice svědomitě :-). Pěkně se předváděl, hezky běhal a tak se mu podařilo získat tituly V1,CAC,CACIB, vítěz plemene BOB a nakonec i 3. nejkrásnější chrt výstavy - BIG 3. Získal tak také i nominaci na Cruft´s 2014 :-).

 

milda-mvp_brno_2013-big_3.jpg


21.12.2012: byla za Mildou (Jch.Sobresalto Millenium Gold) na námluvách krásná vipetí slečna Kristýny Čížkovské (chov.st. Fast Dunderry) - Ich.Sobresalto Butter & Jam. Shodou okolností je tato fenečka importovaná ze stejné italské chovatelské stanice jako Milda. Pokud vše půjde jak má , tak by se štěňátka měla narodit koncem února :-).

milda_-_grace.jpg


 

pf2013_modry_hit.jpg

 


4.12.2012: Gizelle Modrý hit - 4 měsíce.

gizelle_4.mes..jpg

 


08.10.2012: Všechna naše "G" miminka jsou již v nových domovech. Toto je jejich poslední společná fotka v 7-mi týdnech věku :-).Více v sekci Naše štěňátka a fotogalerii - vrh "G" -Bambina.

g_-_vsichni_spolu.jpg


16.9.2012: V sekci Naše štěňátka a Fotoalbu Vrh "G" - Bambina máme nové fotky štěňátek v necelých 5-ti týdnech již v pokusech o postoj! :-)

 

0001-mimi-bamba-5-tydnu--10-.jpg


 

mimi-4-tydny--8-.jpg

 09.09.2012 - štěňátka mají 4 týdny - více v sekci Naše štěňátka a Fotoalbu-vrh"G"-Bambina.


 25.8.2012: se moje Face to Face Modrý hit  a Jch. Sobresalto Millenium Gold účastnili MVP v Mladé Boleslavi. Píšu záměrně,že se účastnili moji vipeti - nikoliv tak já, neboť jsem musela doma s Bambinou hlídat miminka :-). Oba vipety mi vystavil moc šikovný mladý handler Lukáš Soukup. S naším Mildou (Millenium Gold) - ač s cizími nechce moc chodit - vyběhal titul V1,CAC a s Tofi (Face to Face Modrý hit) dokonce tituly V1,CAC,CACIB,BOB - nejkrásnější jedinec v plemeni a nakonec jako třešničku na dort i BIG 3! Luky díky moc,jsi třída :-)!


14.8.2012: se nám po Bambině di Praga Sunny Funny a francouzském pejskovi Blue Springś Tibére narodilo 11 štěňátek. Máme 8 holek a 3 kluky.Pejskové jsou všichni modroplaví, 2 fenky particolorní a 6 feneček modroplavých.Více v sekci Naše štěňátka.

 

bambina-holky-kluci.jpg

 


13.7.2012: DNES BYLA SONOGRAFICKÝM VYŠETŘENÍM POTVRZENA BŘEZOST BAMBINY DI PRAGA SUNNY FUNNY! :-)


20.6.2012: Proběhlo úspěšné krytí naší Bambiny di Praga Sunny Funny nádherným, francouzským, liniově vedeným pejskem Ich,Ch Uk,A,Be,Fr,D- Blue Springś Tibére.Pokud vše vyjde jak má,mohla by Bambina být v srpnu máma:-).Více v sekci Naše štěňátka.

tibere_sed_bamba_leh.jpg


27.5.2012: jsem se účastnila klubové výstavy konané pod záštitou whippet clubu na Konopišti.Posuzovala paní Birte Nöding(D).Vystavovala jsem svoji odchovankyni Face to Face Modrý hit,která v mezitřídě obdržela známku V2,r.CAC.
Ve třídě mladých psů jsem vystavovala svého mladého pejska Jch.Sobresalto Milennium Gold.Milda se jako vždy krásně předváděl a obdržel známku V1,CAJC,JBOB a nakonec i titul nejlepšího psa klubové výstavy - BOS! Je to prostě miláček :-).

milda-konopiste_2012.jpg


18.5.2012: jsem se s Janou Křečkovou (chov.st. Sunny Funny)  vydala na světovou výstavu psů do Salzburgu.Výstava byla nádherná,všude plno suveńýru pro milovníky psů,velké haly,koberce - prostě mimo velice složitý příjezd opravdu paráda.Jana vystavovala mého favorita a miláčka CH.Bungee Jumpera Sunny Funny (mimo jiné je otcem mého - myslím opravdu podařeného a vyrovnaného - "F" vrhu). Jumpík si v silné konkurenci 17 šampionů vybojoval krásnou známku výborná. To je na takové výstavě a v této konkurenci opravdu úspěch , známka výborná určitě není samozřejmostí (jak je často vidět na našich výstavách) a pan G. Jipping(NL) , který posuzoval všechny dospělé třídy jí nedával zadarmo.
Já s Mildou (Sobresalto Milennium Gold) jsem vystavovala u pana Quida Vandoni(I),kterého Milda nijak nezaujal a zadal nám známku velmi dobrá a velice rychle mladé psy "vylifroval" z kruhu.Dokonce ani neurčil 4.pořadí a mě připadalo,že to pana rozhodčího,který byl už dost starý pán prostě nebaví....
Velkou radost mi udělala moje odchovankyně Fata Morgana Modrý hit ,která v obrovské a kvalitní konkurenci fen zvučných jmen v mezitřídě (12fen) získala titul výborná 1,CACa! Měla jsem ohromnou radost, že fenka z mé chovatelské stanice získala takto prestižní titul a Monice Konopové , která fenku vlastní to moc přeju,protože s fenkou opravdu svědomitě maká a jezdí .Faty také vyhrála druhý den svoji třídu na speciální výstavě chrtů, konané při světové výstavě.
Na "světovce" jsem potkala mnoho mě milých známých, viděla jsem mnoho krásných zvířat a myslím,že je škoda,že čeští chovatelé se těchto akcí moc nezúčastňují.Chybí jim pak bohužel přehled o plemeni,kam směřuje chov atd...Prostě jezdí jen tam,kde jim přijde ,že by mohli vyhrát. Na takovéto akce se ale nejezdí vyhrávat ale opravdu kouknout na světovou špičku a ukázat své zvíře(pokud je co;-) ).

bez-nazvu.png

Fata Morgana Modrý hit - V1,CACa - mezitřída - world dog show Salzburg


14.4.2012: jsem se s mladým "italem" Mildou (Sobresalto Milennium Gold) a svojí Face to Face Modrý hit (Tofi) účastnila ostravské národní výstavy psů.
Milda měl ten den svoje 1.narozeniny a v Ostravě je krásně oslavil titulem V1,CAJC,čímž splnil podmínky pro udělení titulu český junioršampion:-). Dále získal titul nejlepší mladý vipet - BOJ a zakončil svoji narozeninovou "pařbu" i vítězstvím v celé skupině X. titulem JBIG :-).
I moje odchovankyně Tofi byla moc šikovná a získala titul V1,CAC,Národní vítěz,BOB a aby doma Milda moc nemachroval,tak se snažila i v závěrečných soutěžích a získala titul BIG3.
Velkou radost mi udělala i Aischa Modrý hit v majetku paní Walterové (chov.st. Nejlepší krása),která ve třídě otevřené získala titul V1,CAC a získala tak nárok na titul český šampion.Holky moc gratuluju!

 

nvp-ostrava-jbig.14.4.jpg

nvp-ov.big3.jpg

 

 


31.3.2012: Konala se MVP v Českých Budějovicích. Jela jsem se svým mladým pejskem Sobresalto Milennium Gold. Milda se popasoval se svými soupeří se ctí a odnesl si titul V1,CAJC.Moc děkuji za jeho krásné předvedení Lukáši Soukupovi.

O titul JBOB šel Milda s mojí odchovankyní Fatou Morganou Modrý hit, která tento titul také obdržela. Dále si Faty doběhla pro titul JBIG 2. Dělá mi  i se svou paničkou Monikou Konopovou z Plané velkou radost! Holky díky a jen tak dál!

 

fata_morgana_modry_hit.jpg

Fata Morgana Modrý hit

 


4. - 5.2.2012: Vypravila jsem se letos poprvé na MVP-DUOCACIB v Brně.Jeli jsme  v sestavě moje maličkost,Bambina di Praga Sunny Funny,Face to Face Modrý hit a poprvé do mladých také taktak devítiměsíční Sobresalto Millenium Gold - Milda.
Holky se předvedly celkem pěkně, i když bylo vidět, že jsme moc netrénovaly...Bambina skončila jako V3, Face to Face za svou sestrou Fatou Morganou druhá.
Zato Milda měl svůj den, krásně se předváděl, vyhrál třídu mladých psů a s titulem V1 CAJC obdržel i titul BOJ (Best of Junior).Čekali jsme tedy na závěrečné soutěže, ač jsme moc nevěřili, že by zrovna náš mladý vipetík měl šance. Ale přece jen- kolikrát má člověk možnost závěreček se účastnit...a tak jsme čekali a čekali....no prostě až do příšerných 18.30. Když jsem v tuto hodinu vybalila Mildu z oblečku a stanu, koukal na mě, jakože jsem blázen (no možná i trošku jsem :-) ). Pak ale věrný svému jménu se zachoval jako naprosté zlatíčko a miláček a rozbalil to tak, že ho paní rozhodčí ocenila titulem JBIG - vítěz mladých X.skupiny FCI! Byla jsem na Mildu opravdu hrdá, jak se s tím vším, vlastně ještě napůl psí mimi popasoval.
Druhý den, když jsme ráno vstávali, tak vipeti nevěřili vlastním očím a uším, že jedeme ZASE...byli otrávení a dávali mi to pěkně najevo a to včetně Mildy .I já byla celá uběhaná ,nevyspalá a vůbec se mi nechtělo.  Podle toho také  vypadal náš výkon - Milda V2, Bambina VD a Face to Face také VD...:-(. Takže pro příště vím, že první výstava v roce, při -15  a ještě ke všemu ve dvou dnech prostě NE ;-).

 

goldie-9.mes-jbig.jpg

 


 

 

pf2012_modry_hit.gif

 


18.12.2011: Plánujeme štěňátka - více v sekci Naše štěňátka.


03.9.2011 : účastnila jsem se s mojí mladou fenkou Face to Face Modrý hit a pejskem Sobresalto Millennium Gold Středoevropské výstavy chrtů, konané na Konopišti .Whippety  posuzoval p.H.Anschober z Rakouska .Naší mladé fence napsal velice pěkný posudek ale protože byla oproti svým soupeřkám opravdu ještě velice mladá (má 10 měs. a  ostatní fenky byly cca o 7 měsíců starší a mnohem dodělanější) ohodnotil Tofi spravedlivě známkou V 3.

Výstavní premiéru měla naše nová italská naděje :-) - teprve 5-ti měsíční pejsek Sobresalto Milennium Gold.Velice mile mě překvapil, protože se choval jako naprostý mazák,nic ho nemohlo rozhodit , ba bylo vidět , že si přízeň davů užívá :-).Moc se líbil také panu rozhodčímu,který ho ocenil známkou VN 1 a nádherným posudkem.Také mě potěšilo,že po posuzování si Mildu fotil do osobního alba a projevil přání pejska shlédnout až bude o něco starší. Naše psí hérečka Milda se nezapřel ani v závěrečných soutěžích a p. rozhodčí Edith Soltesz mu se slovy "sweet puppy" udělila titul BIS PUPPY .

 

goldie-bis-puppy-stredoevropska-vystava-chrtu-konopiste.jpg

 


27.8.2011:  konala se mezinárodní výstava psů v Mladé Boleslavi.Posuzovala paní rozhodčí Ronovská.Tentokrát nám štěstěna,rozhodčí ,ani počasí moc nakloněno nebylo....Celkem mě rozhodilo,že zkušená rozhodčí jakou paní Ronovská je (nebo jsem si to alespoň donedávna myslela) , má problém rozeznat modrého a černého whippeta......Po pokusech vysvětlit rozdíl jsem snahu vzdala a nechala se unášet osudem...:-D.Takže v mladých fenách Face to Face Modrý hit V2,v tř.otevřené Bambina di Praga Sunny Funny VD a ICh.Royal Rose z Úpňku v šampionech V2,r.CAC.


9.-10.7.2011: Vyrazila jsem společně s dalšími třemi ženskými a 9 whippety na speciální a klubovou výstavu whippetů v Mechernichu :-). Účastnilo se přes 200 whippetů a proto jsem byla moc ráda, že všichni moji psi (Bambina di Praga Sunny Funny, Ch.Royal Rose z Úplňku i její dcera Face to Face Modrý hit ) byly oceněny známkou výborná. Růženka byla 10.7. dokonce V2, r.VDH ve třídě fen - šampionek a její dcerunka Tofi , která se zcela "pomamila", oba dva výstavní dny vyhrála třídu dorostu, kde byly (ostatně jako ve všech třídách) opravdu kvalitní feny.

 

tofi_mechernich.jpg

Z této výstavy jsem se vyjímečně moc těšila na cestu domů, neboť jsem si během ní v pondělí, 11.7. jela ke Kláře Wastiaux (tímto jí ještě jednou moc děkuji) pro novou posilu pro můj chov, pro nového italského whippetího pejska Sobresalto Milennium Gold. Goldík jel dlouhou cestu od Arnalda Cotugno a Annalisy Rovani z Itálie do Paříže, kde ho převzala Klára a ta mi ho dovezla do Prahy. Goldie - u nás přejmenovan na Mildu, neb na oficiality si nepotrpíme - se choval jako naprostý suverén. V bedně vůbec neplakal, doma okamžitě k nelibosti Fandy a Jacka znárodnil domácnost a vůbec dělal jako by u nás žil od narození. Je to moc milý, něžný a zároveň dravý pejsek, prostě takové naše zlatíčko. :-)

 

 

milous_4_mes..jpg

 


14.5.2011: Konala se MVP v Bratislavě. Naše Ch.Royal Rose z Úplňku vyhrála třídu fen - šampionek a s titulem V1, CAC získala i tiul CACIB, vítěz plemene BOB a nakonec i BIG 3. Tímto výkonem si Růženka splnila podmínky pro udělení titulu slovenský šampion a nominovala se na Cruft´s 2012.

 

ruzenka-blava-cac-cacib-big3.jpg

 


30.4.2011: Zůčastnila jsem se s fenkami Ch.Royal Rose z  Úplňku ve třídě championů a Bambinou Di Praga Sunny Funny ve třídě otevřené MVP v polské Opole. Bambina získala titul CWC, Růženka vyhrála třídu šampionek a s titulem V1, CWC získala i titul CACIB. Tímto splnila podmínky pro udělení titulu interchampion.


9.4.2011: Účastnili jsme se NV psů v Ostravě. Hlášena byla Bambina di Praga Sunny Funny, která nakonec bohužel musela zůstat doma, protože hárala.a Ch.Royal Rose z Úplňku. Růženka si vedla super, vyhrála třídu fen - šampionek a odvezla si titul V1, CAC, Národní vítěz. Velikou radost mi udělali mí odchovanci. Mezitřídu vyhrál s titulem V1, CAC Cout of Polar Modrý hit a fenky třídu štěňat vyhrála fenečka po naší Růžence teprve 5-ti měsíční Fair Play Modrý hit. Majitelce tímto moc gratuluji.


26.12.2010: Všechna štěňátka z vrhu "F" jsou již v nových domovech a jim i jejich páníčkům přeji mnoho štěstí do společného života :-).

pa120067.jpg

 

 


25.10.2010: Naší Ch.Royal Rose z Úplňku se narodilo 7 krásných štěňátek- vrh "F" . Máme 6 holek a 1 kluka, všichni v nádherné barvě plavomodrá a plavomodrá s modrým žíháním a bílými znaky .

Rodokmen štěňátek k náhlednutí ZDE.

 

p8200034.jpg

 

ruzi-postoj.jpg

Jch.Cz,SK,H, Ch.Cz,klubová vítězka Royal Rose z Úplňku-více o fence v sekci Whippeti

 

matka

 

 

 

 

 

presov_zari_jumper.jpg  Jch.Bungee Jumper Sunny Funny

 

 

 otec

 

 

 

 

 

 


21.+22.8.2010: Konala se Duodanube-dvojitá mezinárodní výstava psů v Bratislavě. Zůčastnila jsem se s Ch.Royal Rose z Úplňku ve třídě šampionů a Bambinou di Praga Sunny Funny v mezitřídě po oba dny. 21.8. získala Růženka tituly V1, CAC, CACIB, BOB a následovně v závěrečných soutěžích i titul BIG 3. Protože obě rozhodčí(v sobotu pí.Fintorová a v neděli pí.Balóg) preferovaly jemnější, menší typ, byla Bambina po oba dny druhá. Růženka byla druhý den-22.8.- v neděli V1, CAC, CACIB.

r-blava.big.jpg

 


 

 31.7.2010: Konala se speciální výstava chrtů pořádaná klubem chovatelů italských chrtíků ve Slatiňanech. Počasí přálo a vládla i dobrá nálada kolem kruhů. Naše Bambina di Praga Sunny Funny byla ve třídě mladých oceněna známkou V4. Ch.Royal Rose z Úplňku vyhrála třídu fen - šampionek a s titulem V1, CAC získala ještě jako sladkou tečku titul vítězka speciální výstavy :-).


 

bamba1.jpg

10. + 11.7.2010: Zúčastnila jsem se dvoudenní akce v německém Mechernichu, konané v krásném prostředí zámku Eicks. Na 1000 km dalekou cestu jsem vzala Ch.Royal Rose z Úplňku a Bambinu di Praga Sunny Funny. První den(10.7.) proběhla speciální výstava chrtů a obě moje holky byly oceněny známkou výborná, za což jsem se v  ohromném množství vipetů modlila. Posoudila nás anglická rozhodčí P.M.Pollock(chov. st. Falconcrag). Večer jsme se účastnily s Bambinou soutěže o nejhezčí štěně, kterou posuzovala italská rozhodčí AnnaLisa Rovanni(chov. st. Sobresalto) a Bambina nádherně zabodovala a svoji kategorii vyhrála. V pejscích vyhrál její bratr Bungee Jumper Sunny Funny a paní rozhodčí ukázala dobré oko, když odhadla, že tento pes a fena jsou sourozenci. Druhý den(11.7.) se konala 20. jubilejní klubová výstava chrtů a s chvěním žaludku jsme nastupovaly ke kanadskému rozhodčímu panu M.Madgerovi(chov. st. Lorricbrook), kterého jsme již z Prahy znaly jako velmi přísného. A stal se zázrak - moje úžasná Bambina si ze souboje s 21 kvalitními fenami odnesla vitězství a titul V1, Jgd.-VDH, Doppel-Jgd.CAC, jubilejní klubový vitěz.! Bratr Bambiny Bungee Jumper pod vedením své paničky a chovatelky J.Křečkové získal ve třídě mladých psů stejný titul a šli spolu s Bambinou do souboje o nejlepšího mladého jedince 20. jubilejní výstavy. Zážitek to byl úžasný - dva sourozenci běhali o titul s jedinými českými soutěžícími a všichni účastníci jim tleskali. Chvíle napětí a paní rozhodčí M.Pollock uděluje titul JBOB Bambině. Chtělo se mi brečet jak malé holce. Toto jsou chvíle, kdy vím, proč toto vše dělám - blázním se psy po výstavách a vybírám to nej štěňátko. Úplně na závěr, když jsem si myslela, že mě již nic neohromí, mě dostal do kolen pan rozhodčí M.Madger  dotazem, zda bych mu Bambinu neprodala. Že se mu moc líbí to jsem tušila, ale že tak moc, to tedy ne. Chvíli by se ve mě krve nedořezal a bohudík, že mi pomohla Jana, které kdyby nebylo, stojím u zámku Eicks místo sochy ještě dnes. Bambina samozřejmě(ani žádný jiný můj vipet) na prodej není a tudíž  z Bamby kanaďanka rozhodně nebude :-) Také Ch.Royal Rose z Úplňku se úžasně předvedla a tak přesto, že ukazovala své  veselé ucho :-) byla ve třídě šampionek V2, r.VDH.

bamba_pohyb-eick.jpg


 19.6.2010: Proběhla MVP-Intercanis v Brně. Moje dvě fenky Ch.Royal Rose Z Úplňku a Bambina Di Praga Sunny Funny nebyly šálkem kávy pana rozhodčího Š.Štefika a tak byla Růženka V3 a Bambina ve třídě mladých VD2.


29.5.2010: Účastnila jsem se se svými holkami Bambinou di Praga Sunny Funny a CH.Royal Rose z Úplňku 20. jubilejní klubové výstavy KCHCH ADP na Konopišti. Posuzoval holandský rozhodčí pan W.Wiersma, sám dlouholetý chovatel vipetů. Účastnilo se 81! vipetů a 2 greyové. Naše Bambina byla ve třídě mladých V3 z 9 fen-V1,CAJC,JBOB byla její sestra Body-paiting Smile S.F.Pejsky-tř.mladých vyhrál také náš sourozenec a mého srdce šampion :-) Bungee Jumper S.F.,který byl nakonec i nejlepší jednobarevný jedinec.Úžasně zabodovala naše CH.Royal Rose- asi se panu rozhodčímu opravdu líbila, neboť nejdřív vyhrála třídu fen-šampionek(obsazenou 7 opravdu kvalitními fenami). Poté si s titulem V1, CAC,klubový vítěz odnesla ještě i tituly BOB - nejhezčí vipet klubové výstavy, BIS - vítěz výstavy a také speciální cenu klubu - "Šternberskou hvězdu".

 

Obrazek

 


 

1.5.2010: Konala se MVP v Praze. Posuzoval velice přísný kanadský rozhodčí M.Madger(chov. st. Lorricbrook) a že byl opravdu nesmlouvavý, udělil z 32 přihlášených vipetů pouze 9! výborných. O to víc jsem byla šťastná, že moje Bambina Di Praga Sunny Funny obdržela známku V1, CAJC a nominaci na Cruft´s 2011. JCh. Royal Rose Z Úplňku poté, co panu rozhodčímu ukázala své veselé ucho :-) obdržela své první VD v životě - ale i tom jsou výstavy a známka výborná by neměla být běžná, tak jak je často u nás vidět.

 


 

24.4.2010: Účastnili jsme se s mými vipetkami Bambina Di Praga Sunny Funny a Royal Rose Z Úplňku MVP v Českých Budějovicích. Posuzoval velice přísný italský rozhodčí a účastnilo se 49 vipetů. Bambina skončila ve třídě mladých V4 , Royal Rose Z Úplňku v třídě otevřené byla oceněna známkou V1, CAC a splnila tímto podmínky pro udělení titulu český šampion.


10.4.2010: Konala se NV psů v Ostravě. Rozčarování nastalo ihned ráno, kdy namísto avizovaného polského rozhodčího, popř.náhradního rozhodčího p.Boučka začala posuzovat paní rozhodčí Marta Růžičková. Posuzovala jako vždy ve stylu "hlavně nikoho nenaštvat". Všem udělila známku výborná(ač na ni mnoho zvířat ani zdaleka nemělo) a hlavně působila dojmem, že standart vipeta nejenže nezná, ale nikdy ho ani neviděla. Posudku od této rozhodčí si nelze vážit a nemá žádnou hodnotu, ani o ničem nevypovídá. Co si mám myslet o posudku na moji JCh.Royal Rose z Úplňku, ve kterém se píše: "2-letá žíhaná fena, pěkně se předvádí." - toť vše! To je pro mě opravdu přínosné, to jsem opravdu nevěděla. Totéž Bambina S.F.: "Roční plavomodrá fena, pěkně se předvádí." - co dodat?! Závěrem tedy výsledky - Bambina di Praga Sunny Funny ve třídě mladých V3, Royal Rose z Úplňku v mezitřídě V4.


21.2.2010: Konala se I. mezinárodní výstava psů v Prešově. Na skoro 500 km dalekou cestu jsem se vydala s kamarádkou Janou Křečkovou a byla to moc pěkná výstava a zároveň výlet. I s výsledky jsme byly spokojeny - náš Apple in Jacket Sunny Funny byl V1, CAC, Royal Rose Z Úplňku V1, CAC a Bambina Di Praga Sunny Funny V2. Psi Jany-Aqua Bella Sunny Funny - sestra našeho Jacka byla V1, CAC.r.CACIB a Bungee Jumper Sunny Funny - bráška Bambiny V1, CAJC.

 


 

14.2.2010: Naše vipetí štěňátka mají 7 týdnů a všechna už mají své pánečky.Odběr miminek plánujeme od 27.2.(narozena jsou 1.1.2010) .Více info a fotek najdete v sekci Naše štěňátka

 


 

6.+7.2.2010: Konala se mezinárodní výstava psů v Brně - DuoCacib, takže dvě mezinárodní výstavy ve dvou dnech. Bylo přihlášené hojné množství vipetů /48/ a konkurence byla veliká. Naše Bambina Di Praga Sunny Funny se účastnila výstavy poprvé v životě, ale vzhledem k tomu, že ona je naše princezna a my jen její poddaní, vystavovala se s klidem aristokrata, kterému jsou všichni ostatní jen k ruce a hned první den dostala z 11 mladých fen V1, CAJC, JBOB. Druhý den byla V2. Royal Rose z Úplňku byla první den vystavování V1, CAC, CACIB a druhý den V3.
 

Obrazek

Na fotce Bambina di Praga S.F. a její bráška Bungee Jumper S.F.
 

 


 

17.1.2010: V sekci Naše štěňátka jsou fotky štěňat ve věku 14 dnů.
 

 

Obrazek


 Více fotek v galerii Whippet - vrh E
 

 


1.1.2010:  Narodila se nám očekávaná štěňátka vipetů. Máme 3 holky a 6 kluků.Předpokládaný odběr štěňátek je v březnu. Více v sekci Naše štěňátka.
 

Obrazek

 


 

3.11.2009: Uskutečnilo se plánované krytí Limety Z Úplňku x Apple In Jacket Sunny Funny. Štěňata by se měla narodit začátkem ledna a k odběru budou v březnu.
Na fotce hrdý otec budoucích miminek Aplle in Jacket S.F. alias Jack.Více v sekci Naše štěňátka.
 

Obrazek

 


 

24.10.2009: se zůčastnila naše JCh.Royal Rose Z Úplňku(ano píšu dobře - jen Royal Rose, neboť na mě si zasedl zřejmě mor - kondolence přijímám na své e-mailové adrese :-)) MVP v Českých Budějovicích. Prý se pěkně předváděla a odnesla si tituly V1, CAC, CACIB. Tímto moc děkuji Walterovým za odvoz Růženky a Chrpům za vzorné předvedení.

P.S.: Není špatné mávat taktovkou a odvážet si tituly-a toto vše z postele :-) - ale musíte na to mít obětavé kamarády:-))

 


 

17.10.2009: Účastnili jsme se s naší JCh.Royal Rose Z Úplňku NVP v Brně. V mezitřídě získala Růženka titul V1, CAC.

 


 

9.10.2009: Proběhla světová výstava psů v Bratislavě. Byla to ohromná událost pro celou kynologickou veřejnost. Za 4 dny se tu předvedlo na 30000 psů. Ve vipetech si vůbec špatně nevedla naše Jch. Royal Rose Z Úplňku. Ve třídě mladých fen v obrovské a kvalitní konkurenci skončila jako výborná 2. ICh.Typhoon von der Oelmühle se také probojoval v hojně obsazené třídě šampionů do užšího výběru 6ti nejlepších a byl oceněn známkou výborná.
     Polobratr naší Royal Rose - Panter Ghost Z Úplňku třídu šampionů vyhrál a s tituly V1, CAC a CACIB se stal světovým vítězem. Je to obrovský úspěch a Chrpovým tímto moc gratuluji.

 


 

29.8.2009: Konala se MVP v Mladé Boleslavi. Posuzovala velice přísná paní rozhodčí ze Švédska a nešetřila ani známkami jako VD a dokonce i D. Náš Apple In Jacket Sunny Funny byl v mezitřídě V3.Úžasně se "pochlapila" naše Růženka(Royal Rose Z Úplňku), která si vyběhala tituly V1, CAJC, JBOB, BOB a dokonce vyhrála i celou skupinu 10(posuzovala také tato švédská rozhodčí) - takže má i svůj(v 15ti měsících) první dospělácký BIG 1.:-)

 


 

22.8.2009: Konala se speciální výstava chrtů na zámku Konopiště. Royal Rose Z Úplňku byla ve třídě mladých V2. Typhoon von der Oelmühle ve třídě šampionů V1, CAC, vítěz speciální výstavy.
 Nejkrásnější byl ale pro mne závěr tohoto jinak příšerně upršeného dne, protože mi zřejmě pršelo štěstí a já si odvezla od Jany Křečkové z chovatelské stanice Sunny Funny krásnou a vytouženou plavomodrou princeznu Bambinu Di Praga Sunny Funny. Bambina nejenže je po krásném francouzském psovi JCh.Blue Spring´s Coffee and Cream, ale má i chování francouzské dámy a je jedním slovem sladká.
 

Obrazek

 


 

16.8.2009: Proběhla MVP v Bratislavě, kde se z mých psů účastnila jen Royal Rose v třídě mladých fen. Získala tituly V1, CAJC, 2. nejkrásnější mladá fena výstavy. Růženka si tímto titulem splnila podmínky pro udělění titulu slovenský junioršampion. _____________________________________________________________________

1. a 2.8.2009: Proběhl dvoudenní chrtí festival v německém Donaueschingenu. Každý den se vystavilo 450 chrtů, z toho 130 vipetů z celé Evropy. Naše Royal Rose Z Úplňku se po oba dny vystavovala ve třídě mladých fen, čítajících 20! velmi kvalitních zvířat. Oba dny skončila jako výborná 2, r.VDH, což je v této konkurenci velký úspěch.
_____________________________________________________________________
 

18.7.2009: Proběhla NVP v Mladé Boleslavi. Apple In Jacket Sunny Funny se umístil jako třetí. Mladá Royal Rose Z  Úplňku byla V1, CAJC, JBOB, JBOG a JBIS 3. :-).Tímto titulem splnila Růženka podmínky pro udělení titulu český junioršampion.
 

Trophy

_______________________________________________________________________

7.6.2009: Konala se mezinárodní výstava psů - Nitra Canis. Apple In Jacket Sunny Funny byl oceněn známkou V1, CAC. Ohromnou radost mi udělala mladá Royal Rose z Úplňku, která si vyběhala titul V1, CAJC, Grandprix vítěz, JBOG - nejkrásnější mladý chrt a nakonec získala i titul JBOD a stala se tak nejkrásnějším mladým psem druhého dne výstavy :-)

 

Obrazek_______________________________________________________________________

5.6.2009: Proběhla národní výstava psů v Senci. Royal Rose z Úplňku byla oceněna titulem V1, CAJC a Apple In Jacket Sunny Funny V2, r.CAC.
_______________________________________________________________________

1., 2. a 3.5.2009: Konaly se 3 po sobě jdoucí MVP v chorvatském Zadaru. Apple in Jacket Sunny Funny byl 1x výborný ,1xVD a 1x V1, CAC. Royal Rose z Úplňku byla 3x CAJC, 3x JBOB a poslední den i nejkrásnější jedinec v plemeni - BOB a získala tak během těchto 3 dnů titul chorvatský junioršampion.
_______________________________________________________________________

26.4.2009: Na klubové výstavě KCHCH byl Apple in Jacket Sunny Funny V2, r.CAC. Royal Rose Z Úplňku byla V1, CAJC.
_______________________________________________________________________

25.4.2009:  Na MVP v Opole získal Ch.Typhoon von der Oelmühle V1, CAC, CACIB. Apple in Jacket Sunny Funny byl V4.
_______________________________________________________________________

4.4.2009: Konala se NVP v Ostravě. Náš Apple In Jacket se umístil jako V1, CAC a Royal Rose Z Úplňku V2.
_______________________________________________________________________
7.2.2009: Konala se MVP-DUO CACIB Brno. Bohužel jsem se nemohla zúčastnit osobně, takže děkuji Waltrovým za odvoz Růženky a Veronice Chrpové, že mi zařídila celý servis kolem vystavení fenky. A jak vše dopadlo? - Royal Rose Z Úplňku ve svých 9 měsících! V1, CAJC,JBOB, JBIG 2 :-) Moje odchovankyně Aischa Modrý hit V1, CAC a All You Want Modrý hit V1, CAC, r.CACIB.
_______________________________________________________________________

7.2.2009: JCh.Tora Tora Wladca Traw porodila. Máme po ní 3 štěňata - 2 psy a 1 fenu.
 

Obrazek

______________________________________________________________________

15.1.2009: Nové fotky štěňátek z vrhu C ve věku 1 měsíc po JCH.On my Own z Úplňku přidány do sekce Fotoalbum - Štěňata Whippeti.
Ostatní info v sekci Naše štěňátka.
______________________________________________________________________

11.1.2009: Konala se Hanácká národní výstava psů v Olomouci, kterou jsme zahájili výstavní rok 2009. Náš Ch.Typhoon Von Der Oelmühle byl oceněn ve třídě vítězů známkou V1, CAC a tímto titulem splnil podmínky pro titul český grandšampion. Royal Rose z Úplňku, kterou jsme vzali cvičně :-) ,do dorostu byla oceněna známkou velmi nadějná 1 a zcela nečekaně byla vybrána v závěrečných soutěžích jako nejkrásnějši dorostenec výstavy- takže BIS dorost! Super dopadli také mí odchovanci - Awful Ambassador Modrý hit získal V1, CAJC, Best Beauty Modrý hit V1, CAJC a také Aiša Modrý hit, která vyhrála mezitřídu. Majitelům tímto gratuluji.
 

Obrazek

 


2.1.2009: Nové fotky štěňátek z vrhu C ve věku 14 dní po JCH.On my Own z Úplňku přidány do sekce Fotoalbum - Štěňata Whippeti. Ostatní info v sekci Naše štěňátka.21.12.2008: Naší JCh.On My Own se narodila štěňátka. Máme 2 kluky a 5 holek:-) Předpokládaný odběr štěňátek bude v březnu.Více v sekci Naše štěňátka.
 

Obrazek

 
6.12.2008: Konala se výstava psů v Nowe Rudě v Polsku. Závěr sezóny byl pro nás sladký, neboť Jack /Apple In Jacket Sunny Funny/, nejenže ve svých 11-ti měsících vyhrál třídu mladých(pes stojící proti němu měl 17 měsíců), ale vyhrál i titul nejkrásnější mladý vipet a dokonce - třešnička na závěr :-)-titul BOB! A to v ne ledasjaké konkurenci-vždyť proti němu,(vlastně ještě štěněti),stáli psi jako Ch.Cobyco Choice Looks nebo ICh.Awe Some Charm Meradith!V závěrečných soutěžích se Jack probojoval do užšího výběru.

Naše JCh.On My Own z Úplňku byla nakryta psem Ch.Nostradamem z Úplňku, takže budeme mít "vánoční miminka". Můžete si tak již teď zadat štěňátko.Více info v sekci "Naše štěňátka".(Březost je již potvrzena sonografickým vyšetřením.)Štěňátka se mají narodit 23.12.


15.11.2008: Konala se MVP Praha. Náš Typhoon Von Der Oelmühle se umístil jako V1, CAC, Res.CACIB. Jack byl V4 ve velké konkurenci mladých psů, kde paní R.Reinier z Belgie nešetřila známkami VD a dokonce D. Royal Rose z Úplňku byla v dorostu VN s opravdu krásným posudkem.
18.10.2008: Konala se národní výstava psů v Brně. Ch.Typhoon von der Oelmühle byl V1, CAC, Národní vítěz a Apple In Jacket Sunny Funny byl v mladých V3. Royal Rose z Úplňku ve třídě štěňat VN1.Moc mě potěšil můj odchovanec Awful Ambassador Modrý hit,který byl V1,CAJC a jeho sestra Aiša Modrýhit,která byla v tradičně velké konkurenci mladých fen V2.Moc děkuji majitelům za krásnou reprezentaci:-).

Obrazek


5.10.2008: Již jen s Jackem jsme se zúčastnili výstavy psů v polském Rybniku. Jack mě moc potěšil - umístil se jako V1, vítěz mladých, nejkrásnější mladý vipet a v závěrečných soutěžích byl vybrán do užšího výběru.

Obrazek


3.10.200: Konala se Evropská výstava psů v Budapešti. Výborně si na ní vedl náš Ch.Typhoon von der Oelmühle, který byl v super konkurenci 17 šampionů V3 !! a nezklamal ani mladý Apple in Jacket Sunny Funny, který byl ze 14 mladých V5.


28.6.2008: Na Intercanis Brno mi udělal ohromnou radost náš CH.Typhoon von der Oelmühle( domácky Fanda), který nejenže vyhrál plemeno, ale také celou skupinu 10 a získal tak tituly CAC, CACIB, BOB a BOG1. Typhoon tímto splnil  ve svých 2,5 letech i podmínky pro udělení titulu Interchampion. Naše On My Own z Úplňku byla ve třídě otevřené V3.

Obrazek
 


21.6.2008: Dnes jsem si z Rostoklat , z chovatelské stanice z Úplňku, dovezla krásnou fenečku vipeta, (má vysněná po Keiko) občanským jménem Royal Rose, domácky Růženka. Je sladká, krásná a bezproblémová, jako všechny holky od Chrpů! :-) Má krásnou modro-plavou barvu s modrým žíháním a bílými znaky. Je to naše nová výstavní naděje, tak snad se vše zdaří tak,jak jsem si naplánovala. Nám připadá nejkrásnější už teď. :-)

Obrazek


31.5.2008 se konala klubová výstava chovatelů chrtů ADP. Velkou radost mi udělal náš Jackoušek, který se krásně choval a dostal od anglické paní rozhodčí známku VN2 za svým bráškou Pinem(Alpino Diesel Sunny Funny) v konkurenci čtyř pejsků. Typhoon von der Oelmühle byl ve třídě šampionů z pěti psů V2, res.CAC a On My Own z Úplňku byla ve třídě otevřené ze dvanácti fen V4.

Výstavu zakončila naše miminka Jack se svou sestrou Mary(Ave Maria Sunny Funny - maj.: Š.Dohnalová) sladkým vítězstvím v párech:-).

Obrazek
 


7.5.2008: Narodila se nám štěňátka jorkšírských teriérů z osvědčeného spojení Channel Modrý hit a Engee z Korintu. Máme 3 psy a 1 fenu. Odběr štěňátek bude na prázdniny.

 

Obrazek

 


3.5.2008: Na KV v Lysé měl svoji výstavní premiéru náš Jack (Apple In Jacket Sunny Funny). Krásně se předváděl, vydržel dlouho v postoji a prostě se choval jako profík, kterého nic nerozhodí. Získal ocenění VN1. Novinkou je také to, že náš Typhoon von der Oelmühle splnil podmínky pro získání titulu český šampion a je tak ve svých 2,5 letech šampion Polska, Slovenska a České republiky.
 

Obrazek
 


12.4.2008: na NV psů v Ostravě mě velice potěšil náš "modrohiťácký" :-) dorost, kde pejsky vyhrál potomek naší Tory All You Want Modrý hit a feny jeho sestra Away Modrý hit. Moc děkuji páníčkům za vzornou reprezentaci. Náš Typhoon von der Oelmühle byl tentokrát oceněn V2, Res.CAC.


8.3.2008: Bylo nejen MDŽ:-), ale hlavně jsme si dovezli novou posilu pro náš chov - pejska Apple In Jacket Sunny Funny od Jany Křečkové z Prahy. Jack (jak mu říkáme) je náš modrý krasaveček, po krásné Ch. Night Silver Sun z Úplňku - nejkrásnější fena roku 2007 a krásném belgickém psovi ICH.Boxing Helena´s Epos Ena. Tento pes se i výborně umístil na Crufts 2008, což svědčí o jeho mimořádných kvalitách. Moc se těšíme na výstavy s Jackem a Janě Křečkové moc děkuji, jak Jacka super vychovala.
 

Obrazek


9.2.2008: MVP Brno byla úspěšná pro našeho psa Typhoona von der Oelmühle, který byl ve velké konkurenci V1, CAC, res.CACIB. Náš dorost mi udělal ohromnou radost. Ve fenách vyhrála a byla VN1 Best Beauty Modrý hit a ve psech byl VN1 pes All You Want Modrý hit. Moc děkuji majitelům "mojich dětí" za krásnou reprezentaci. 


27.1.2008: MVP Trenčín byla velice úspěšná pro našeho psa Ch.Typhoon von der Oelmühle. Získal titul V1, CAC, CACIB, BOB, BIG 2. Fena Tora Tora Wladca Traw byla V2, res.CAC. Typhoon tímto úspěchem dosáhl titulu slovenský šampion.

Obrazek


13.1.2008: na III. národní hanácké výstavě psů získala naše mladá naděje JCh.On My Own z Úplňku titul V1, CAC, kterou výborně předvedla Míša Hanzlová. Velkou radost nám také udělal již náš vlastní, "modrohiťácký":-)dorost, ve kterém vyhrála v početné konkurenci fena Best Beauty Modrý hit. Aischa Modrý hit byla VN3. Gratuluji Waltrovým (majitelům holek) a přeji mnoho dalších úspěchů.

Obrazek


01.12.2007: V Nowe Rudě v Polsku získal náš pes Typhoon von der Oelmühle titul V1, CWC, nejkrásnější pes v rase a získal tímto nárok na titul polský šampion.


4.11.2007: Na MVP v Nitře získal náš pes Typhoon Von Der Oelmühle titul V1, CAC, res.CACIB. Tora Tora Wladca Traw získala po delší pauze (měla štěňata) titul V1, CAC a fena On My Own z Úplňku V2, res.CAC. Byla to pro nás velice úspěšná výstava už pro to, že posuzoval přísný rozhodčí pan Štefík, předseda SKJ.


6.10.2007: Na MVP v Českých Budějovicích získala naše mladá fena On My Own z Úplňku titul V1, CAC a získává tímto nárok na titul český juniorchampion.


3.10.2007: Narodila se nám štěňata jorkšírských teriérů po Viktorii Modrý hit a našem psovi Engee z Korintu.


29.9.2007: Na MVP ve Wroclawi získal Typhoon von der Oelmühle titul V1, CWC, res.CACIB.


16.9.2007: Na polské výstavě v Chorzowě se umístil náš pes Typhoon von der Oelmühle jako V1, CWC u velice náročné norské rozhodčí.


8.9.2007: Na NV psů v Brně byl náš Typhoon von der Oelmühle V2, res.CAC a fena On My Own z Úplňku se umístila jako V2.


1.9.2007: Na mezinárodní výstavě psů v Mladé Boleslavi získal náš Typhoon von der Oelmühle v mezitřídě v konkurenci 3 psů titul V1, CAC. Naše mladá naděje On My Own z Úplňku skončila V2 v konkurenci 5-ti fen.


27.8.2007: V sekci Naše štěňátka a do Fotoalba přibyly aktuální fotky vipetích miminek.


19.8.2007: Náš pes Typhoon von der Oelmühle získal na MVP Bratislava titul V1, CAC, res.CACIB. Fenka On My Own z Úplňku byla ve třídě mladých druhá.


17.8.2007: Náš pes Typhoon von der Oelmühle získal na speciální výstavě v Bratislavě titul V1, CAC. Naše mladá fenka On My Own z Úplňku byla ve třídě mladých V3.


25.07.2007: Štěňátka se narodila také naší feně Limetě z Úplňku, která byla nakryta import psem v našem vlastnictví Typhoonem von der Oelmühle. Máme od ní 4 feny a jednoho pejska. Všechna štěňátka mají velmi atraktivní barvy.

We have another puppies! The mother of these is our Limeta z Úplňku and father of puppies is our Typhoon von der Oelmühle. We´ve got four girls and one dog. All puppies have got very attractive colours. You can find more in Puppies section.


22.07.2007: Narodila se štěňátka naší import fence JCh.Tora Tora Wladca Traw, která má se zahraničního krytí se psem Ch.Bbokamaro Boxing Helena´s. Máme 3 feny a 4 pejsky. Více v sekci Štěňata.

Puppies were born! The mother is our import bitch JCh.Tora Tora Wladca Traw and father is Ch.Bbokamaro Boxing Helena´s. She has got three girls and four boys. You can find more in Puppies section.


23.6.2007: Fena Tora Tora Wladca Traw získala na MVP Brno titul V1,CAC a naše mladá fenka On My Own z Úplňku V1,CAJC.Tora tímto titulem splnila podmínky pro udělení titulu český juniorchampion.


8.6.2007: Typhoon von der Oelmühle se na Evropské výstavě v Zagrebu umístil v kvalitní a početné konkurenci na pozici Výborný 3.


20.5.2007: Fena Tora Tora Wladca Traw (BIS Puppy,2xCAJC,KV Konopiště-nejkrásnější žíhaný vipet,2xrez.CAC,CWC-nejkrásnější fena v plemeni),byla nakryta psem Ch.Bbokamaro Boxing Helena´s (otec: Ch.Nut Crisp of Nevedith, matka: Ch. Nevedith Supa Sassy). Štěňátka očekáváme v druhé polovině července.


20.5.2007: V polské Bytomi získal Typhoon von der Oelmühle titul V1, CWC, nejkrásnější pes v rase, Tora Tora Wladca Traw získala titul V1, CWC, nejkrásnější fena v rase a Limeta z Úplňku ve třídě otevřené získala titul CWC


19.5.2007: MVP Litoměřice - Typhoon von der Oelmühle získal titul Res. CAC, Tora Tora Wladca Traw Res. CAC a naše mladá fenka On My Own z Úplňku V1, CAJC. Pro tituly nám doběhla Míša Hanzlová.


14.4.2007: NV Ostrava - Typhoon von der Oelmühle získal titul V1, CAC. Pro CAC nám doběhla velice šikovná mladá handlerka Míša Hanzlová, která pejska super předvedla. Děkujeme!

Obrazek


20.3.2007: Narodila se nám yorkshiří miminka, 3 holky a 1 kluk. Matka je Channel Modrý hit (21,5cm a 2,4kg), otec je import pes v našem vlastnictví Fancy Montezuma (21cm a 2kg). Oba rodiče jsou plnochrupí. Předpokladem jsou krásné barvy a menší vzrůst.


3.3.2007: KV České Budějovice - Tora Tora získala na klubové výstavě v Českých Budějovicích ocenění V2, Res. CAC. Typhoon získal taktéž ocenění V2, Res. CAC a On My Own z Úplňku byla ve své třídě mladých oceněna V2.


10.2.2007: MVP Brno - Tora Tora získala ocenění V1, CAJC . Typhoon získal ve třídě mladých ocenění V4. 


14.1.2007: NVP Olomouc - Tora Tora Wladca Traw získala v konkurenci sedmi fen ve třídě mladých ocenění V1, CAJC.